PS Vita łapie drugi oddech, subiektywna lista tanich gier

Szczerze mówiąc lubię posiadać więcej gier niż mogę w danym momencie ukończyć. Głownie dlatego, że grywam seriami. Czasami nie można mnie przez tydzień oderwać od konsoli, a innym razem dłuższy okres czasu nawet nie włączam PlayStation. Pokaźna lista gier do głębszego zapoznania i przejścia jest w pewnym sensie nieodłącznym elementem mojego funkcjonowania. Postanowiłem więc przygotować, utrzymane w tym duchu zestawienie, zebrane na podstawie zaobserwowanych i w większości wykorzystanych przecen (PS Store) dostępnych dla przenośnej konsoli od SONY.

PS Vita Games

Dotychczas z PS Vita było w tym temacie kiepsko. Oczywiście na początek dostaliśmy w Plusie kilka fajnych tytułów startowych za darmo. Mieliśmy kolejną część Uncharted, Wipeouta 2048 oraz Gravity Rush, później jeżeli dobrze pamiętam doszedł Mortal Kombat i pakiet Metal Gear Solid (Margines: daleko mi do fanatyka, mimo to trzeba było zobaczyć moją minę, gdy konferencję Microsoftu na E3 otworzyła produkcja Kojimy). Brakowało jednak jakichkolwiek sensownych promocji, a ceny większości gier nie dość, że stały w miejscu, to jeszcze spoglądały na nas z bardzo wysokiego poziomu. Całą tę sytuację trzeba zrozumieć, początkowa faza życia konsoli itd.

Wspominam o tym, gdyż ostatnio coś się pod tym względem zmieniło. W końcu czuję, że mam co kupić i w co zagrać. Gołym okiem widać, że powoli rozkręcają się znane z PlayStation 3 obniżki, a mi w efekcie zaczyna brakować miejsca na karcie. Pierwszym zwiastunem było puszczenie F1 2011 za około 50 zł. Powiecie, że tak sobie, ale dla wielkiego fana wyścigów była to niezła gratka. Następnie do 90 zł zeszła FIFA 13 (na co długo czekałem), do 35 zł MotorStorm RC Complete Edition oraz 60 zł za Unit 13, czyli grę która ostatecznie i tak wraz z Ninja Gaiden Sigma Plus załapała się jako darmówka w PS Plus. Mamy też Disney Epic Mickey 2, All-Stars: Battle Royale, a także Ratchet & Clank: Załoga Q po 60 zł i Virtua Tennis 4 za 70 zł. Nowy Sly Cooper: Złodzieje w czasie kosztować nas będzie natomiast niecałe 100, podobnie jak Resistance: Burning Skies. W cenie 119 zł otrzymamy trylogię Jak and Daxter i Assassin’s Creed Liberation. Do całej tej listy warto jeszcze dodać LEGO Batman 2, wyszarpane przeze mnie za kwotę zbliżoną do 50 oraz Rayman Origins i Virtue’s Last Reward dostępne za darmo dla posiadaczy abonamentu PS Plus. O mniejszych grach wspominać nie będę, powiem jedynie, że bezpłatne obcowanie z produkcjami pokroju Thomas Was Alone, czy Limbo sprawia mi równie wiele frajdy.

Moim skromnym zdaniem konsola PS Vita wyszła tym samym z okresu dziecięcego, więc będzie już tylko lepiej. Pora na dojrzewanie w blasku zapowiadanej współpracy z PlayStation 4 i wielu nowych tytułów. Już nie mogę się doczekać.