Wygląd i cena PlayStation 4 (oficjalnie)

Wiemy już jaki będzie wygląd i cena PlayStation 4. Podczas konferencji SONY na E3 w końcu poznaliśmy wszystkie interesujące nas szczegóły. Przyznam, że w pierwszej chwili byłem trochę zaskoczony tym jak prezentuje się nowa konsola od Japończyków. Sądzę, że podobnie jak wszyscy, którzy oglądali show. Świadczy o tym choćby chwila ciszy poprzedzająca brawa po ujawnieniu PS4.

PlayStation 4 official design

Pierwszą rzeczą o której pomyślałem było PlayStation 2, w czym zapewne też nie jestem osamotniony. W pewnym sensie mamy tu zatem powrót do tradycji. Z drugiej strony oszczędny, prosty w swojej formie design wygląda nowocześnie i z pewnością spokojnie będzie pasować do wystroju większości mieszkań. PS4 nie przyciąga wzroku, a co za tym idzie w naturalny sposób zajmie miejsce obok telewizora oraz dekodera. To właściwie wszystko, co o wyglądzie konsoli wypada powiedzieć. Zresztą z samej prezentacji można wywnioskować, że projektantom przyświecał dokładnie taki cel. Jestem usatysfakcjonowany, piać z zachwytu nie ma sensu.

Podobnie jest z ceną. 399 euro, to kwota rozsądna i spełniająca oczekiwania użytkowników. Niespodziewana jest natomiast różnica 100 euro dzieląca PlayStation 4 i Xbox’a One. Wszyscy sądzili, że obie konsole będą miały podobną moc, startowy zestaw gier, zbliżone usługi i identyczną cenę. Oczywiście w przypadku SONY mamy do czynienia z kwotą „od”, czyli należy wziąć poprawkę, że mówimy o modelu podstawowym. Czego w nim zabraknie? Tego dowiemy się w najbliższym czasie. Najprawdopodobniej wycięta zostanie kamerka i headset, co tłumaczy różnicę w cenie, gdy do pudełka od Xbox’a włożymy Kinect’a. Jeżeli jednak PS4 będzie dysponować dyskiem o sensownej pojemności, to nie widzę większego problemu. Gadżety można dokupić wedle własnych potrzeb.

Po samej konferencji jestem spokojny o przyszłość PlayStation 4. Wygląd konsoli i cena nie zawiodły, co więcej w połączeniu z brakiem blokady na używane gry oraz konieczności łączenia się przez sieć, stworzyły bardzo pozytywny obraz nadchodzącego produktu od SONY. Niecierpliwie czekam aż trafi on do sklepów.

PS4 official design