Sound Shapes, czyli 128 trofeów w jeden wieczór (PS Vita, PS3)

Sound Shapes jest świetną grą i gwarantuję, że spędzicie z nią wiele przyjemnych, choć czasami niewiarygodnie irytujących, godzin. Najważniejsze jednak, że przechodzenie kolejnych poziomów związane jest z poczuciem spełnienia i satysfakcji. Prawda?

Gra Sound Shapes PS Vita

W porządku, nie ma sensu ukrywać, że jest to produkcja wręcz stworzona dla Trophy Hunters. Po krótkim spojrzeniu na listę trofeów od razu wiedziałem jaka będzie moja kolejna platyna. Twórcy gry napakowali dwuwymiarową platformówkę niemal samymi srebrnymi pucharkami, jedynie za przejście kampanii otrzymamy złoto. A to jeszcze nie wszystko, jeżeli posiadacie obie konsole od Sony wiedzcie, że Sound Shapes zawiera opcję Cross-buy, czyli jeśli zakupicie tytuł na jedno urządzenie otrzymacie je także na drugie bez dodatkowych opłat. Oczywiście daje nam to szansę na zdobycie drugiej platyny w tej samej grze. Tak jak w przypadku MotorStorm RC nie trzeba ponownie przechodzić wszystkich poziomów, wystarczy jedynie zsynchronizować nasz zapis z chmurą w ustawieniach gry, a następnie wczytać go na drugiej konsolce. Tak więc otrzymamy wtedy 68 trofeów przechodząc grę tylko raz.

Studio Queasy Games udostępniło nam także serię dodatków. Każde z sześciu DLC zawiera 5 dodatkowych poziomów, a co za tym idzie kolejne pięć srebrnych pucharków. Jeśli przejdziemy całą zawartość gry wraz z dodatkami na jednym urządzeniu to zdobędziemy 64 trofea, a wtedy wystarczy już tylko odtworzyć zapis z chmury na drugiej konsoli i możemy się cieszyć ze zdobytych 128 pucharków (2 platynowe, 2 złote, 124 srebrne). Większość gry jest dość prosta jednak znajdą się tam także poziomy, które doprowadzą nas do szaleństwa. Przejście jednego z nich, a dokładnie „Galaxanoids” zajęło mi ponad 2 godziny, gdy resztę przechodziłem w max 20-30 minut. Wiele zależy od szczęścia i to właśnie sprawia, że w drodze po platynę prawdopodobnie kilkukrotnie zwyzywamy twórców, a nawet będziemy mieli chęć ciśnięcia konsolką PS Vita w ścianę. Zapomnimy jednak o całej nienawiści chwilę po ukończeniu tytułu. Gra sama w sobie jest niesamowita, niby prosta dwuwymiarowa platformówka, jednak oparcie o rytmiczne motywy muzyczne i niebanalny styl graficzny sprawiają wiele frajdy w odbiorze. Całość dobrego wrażenia dopełnia ciekawy edytor poziomów, w którym stworzymy nie tylko nowe poziomy, ale też wpadające w ucho melodyjki.

Podsumowując Sound Shapes to ciekawa produkcja z naprawdę świetną muzyką, niestety nie jest zbyt długa, ale rekompensuje nam to ogromem trofeów. Za grę od Queasy Games przyjdzie nam zapłacić 49 zł. Dodatki natomiast w większości kosztują po 4 zł, jedynie „Do You Wheelie Want to Hurt Me” wyceniony został na 5,50.

Sound Shapes – 49 zł
Acoustic Sound Pack – 4 zł
Drum Kits Sound Pack – 4 zł
8-Bit Sound Pack – 4 zł
Do You Wheelie Want to Hurt Me – 5,50 zł
80s Sound Pack – 4 zł
Dubstep Sound Pack – 4 zł