Stacja ładowania PlayStation Move – Speed Link Bay 4-Port

Niecały miesiąc temu zabrałem się za intensywne ćwiczenia z PlayStation Move Fitness, co skłoniło mnie do kupienia jeszcze jednej świecącej pałeczki. Właściwie to pozyskałem cały drugi komplet (Move + Navigation Controller). Po części na wypadek rozgrywki towarzyskiej, którą prawdę mówiąc byłbym wewnętrznie bardzo zaskoczony. Ale możliwość istnieje, gdzieś.

Tak czy inaczej, o ile dotąd nie przeszkadzał mi widok dwóch kurzących się w nieładzie kontrolerów, o tyle cztery uznałem już za drobną przesadę i postanowiłem rozejrzeć się za jakąś hybrydą podstawki oraz ładowarki.

SONY PlayStation Move Charger

Stacja dokująca do ładowania PS Move nie jest dużym wydatkiem. Oryginalny gadżet od SONY można kupić za około 40 złotych i na ten produkt zapewne bym się zdecydował, gdyby nie pewien drobiazg. Nie ma wersji z czterema gniazdami. Dotąd myślałem, że w PS Move chodzi głównie o zabawę ze znajomymi, ale widać jest to jednak urządzenie dla indywidualistów. Tylko, co jeżeli taki indywidualista chce pograć w PlayStation Move Fitness i męczy go ładowanie wszystkich różdżek osobno?

Ostatecznie wybrałem stację Speed Link Bay 4-Port Move Charging System for PS3 (nazwa, którą ciężko zmieścić w tytule). Kierując się głównie możliwością podłączenia ładowarki do zwykłego gniazdka. Jako że moja wersja PlayStation 3 posiada jedynie dwa wejścia USB, każde z nich jest na wagę złota.

W ten sposób od tygodnia cieszę się ładnie wykonaną podstawką do PS Move. Musze przyznać, że choć kontrolery leżą w otworach dosyć luźno, to całość jest stabilna. Możliwe, że za jakiś czas dokupię silikonowe nakładki i mam powody, aby sądzić, że baza nie stanie się bezużyteczna po zwiększeniu powierzchni pałeczek. Miło również, że twórcy pomyśleli o miejscu na tasiemki, którymi zabezpieczmy różdżki na nadgarstku. Właściwie jedynie co mnie w Speed Link Bay 4-Port Move Charging System for PS3 irytuje, to cztery dodatkowe lampki informujące o ładowaniu PlayStation Move. Gdy proces trwa są czerwone, a po jego zakończeniu niebieskie. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ich rozmiar i jasność. Po prostu w nocy powodują efekt choinki. Nie każdemu światełka będą przeszkadzać, ale mnie drażnią, więc co chwilę wyciągam wtyczkę z gniazdka. Niemniej stację polecam, gdyż jest to dobrze wykonany produkt za niewielkie pieniądze (około 50 zł).

Stacja Speed Link Bay 4-Port PS Move Charging System for PS3