Velocity Ultra – pasjonująca scrollowana strzelanka (PS Vita)

W ramach majowego uaktualnienia abonamentu PlayStation Plus otrzymaliśmy niewielki tytuł od niezależnego studia FuturLab na przenośną konsolkę PS Vita. Przez kilka tygodni Velocity Ultra „kurzyło” się na karcie mojego urządzenia, zajmując miejsce daleko za chętniej ogrywanymi produkcjami. Wczoraj zdecydowałem się jednak odpalić wspomniany tytuł i przekonać się co tak naprawdę oferuje. Muszę przyznać, że niepozornie wyglądająca gierka wciągnęła mnie na kilkanaście dobrych godzin.

Velocity Ultra PS Vita

Velocity Ultra to ulepszona wersja Minis’a który w 2012 roku pojawił się na poprzedniczkę PlayStation Vita, czyli PSP. Wraz z poprawioną grafiką oraz z dodanymi trofeami (także platynowym pucharkiem) dwuwymiarowa scrollowana strzelanka ponownie dostała szansę na zawalczenie o serca graczy. Moje już zdobyła. Produkcja zawiera 50 bardzo urozmaiconych poziomów oraz zestaw minigierek. Spotkamy tutaj między innymi sławnego sapera, snake’a, czy elementy Space Invaders. Studio FuturLab zadbało także o wspaniałą ścieżkę dźwiękową, która dodatkowo podkręci i tak już ekscytujące chwile spędzone w małym stateczku. Niesamowite, że gra polegająca na leceniu przed siebie i strzelaniu może tak człowieka pochłonąć.

Velocity Ultra na konsoli PS Vita zapewni nam od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin ciekawej, opartej na naszym refleksie zabawy. Zdobycie złotego medalu na każdej mapie jest tu na prawdę sporym wyzwaniem. Na pierwszy rzut oka większość trofeów jest banalnie prosta, jednak uwierzcie mi są też takie, które zajmą nam kilka godzin.

Tytuł od studia FuturLab możemy pozyskać z PlayStation Store za 31 złotych i moim zdaniem warto to uczynić.