6 gier na PlayStation 3, które warto kupić przed świętami

W naszym kraju, niestety nie ma tradycji rozdawania prezentów w związku z radościami Wielkanocy. Cóż, w takiej sytuacji gracze muszą zaopatrzyć się wymarzone tytuły na własną rękę. A jest w czym wybierać i to do tego stopnia, że przy ograniczonych funduszach czeka nas w tym okresie spory ból głowy. Sprawdźmy zatem jakim produkcjom warto poświęcić czas jeszcze przed nadchodzącymi świętami.

Tomb Raider (PS3)
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że Lara Croft powróci w wielkim stylu. Co prawda z zaprezentowanych fragmentów gameplayu wynika, iż nowy Tomb Raider bardziej będzie nawiązywać do bardzo popularnej serii Uncharted niż swoich poprzednich części, ale takie odświeżenie może wyjść podupadłej marce na dobre. Pytanie czy zgnębiona i walcząca o przetrwanie Lara poruszy serca(!) wszystkich grających mężczyzn? Mam zamiar to sprawdzić.
Premiera 5 marca 2013

Sniper: Ghost Warrior 2
City Interactive przerzucając się na CryEngine 3 zapewne zadbało o ucieszenie naszych oczu wspaniałą grafiką, ale czy przy okazji pozbyto się wszystkich bolączek nękających poprzednią część? Twórcy zapewniają, że nie pozostali głusi na prośby fanów i znacznie poprawili choćby AI przeciwników. Gra ma też teraz lepiej odwzorowywać pole walki. Z chęcią te zapewnienia zweryfikuję. Mimo, że nie jestem fanem długiego leżenia w bezruchu i robienia kupy w majtki 😉
Premiera 12 marca 2013

God of War: Wstąpienie
Tak, tak, tak! Kratos wraca. W najnowszej odsłonie cofniemy się w czasie względem poprzednich części i wraz z bohaterem będziemy dojrzewać do jego okrutnej zemsty. Co więcej, w grze po raz pierwszy zaznamy trybu multiplayer. Miłośnicy wojownika ze Sparty zapewne nie mogą się już doczekać krwawej jatki. Zwłaszcza, że SONY sprezentowało posiadaczom abonamentu PS Plus odświeżoną wersję oryginalnego God of War, ot tak na zaostrzenie apetytu.
Premiera 15 marca 2013

Bioshock: Infinite
Tym razem, w ramach odskoczni, nie trafimy do zalanego wodą Rapture, a poczujemy klimaty zupełnie odmienne. Gra zabierze nas w przestworza do latającego miasta Columbia, gdzie prywatny detektyw Booker DeWitt stoczy bój o wydostanie tajemniczej Elizabeth. Mimo radykalnej zmiany scenerii fani powinni odnaleźć tu wszystko, za co pokochali serię.
Premiera 26 marca 2013

Sly Cooper: Złodzieje w Czasie
Przyznam, że na tę grę czekam z niecierpliwością. Przygody sympatycznego szopa od dawna darzę względami i ostatnio z przyjemnością odświeżyłem sobie trzy poprzednie części w edycji HD. Teraz nareszcie przyszła pora na poznanie dalszych losów słynnego złodziejaszka, który… cofnie się w czasie by ratować przeszłość, a co za tym idzie i przyszłość. Zabieg dosyć wyświechtany, ale wierzę, że twórcy nie pozwolą tego odczuć.
Premiera 27 marca 2013

Army of Two: Devil’s Cartel
Wiecznie narzekam, że tytułów umożliwiających zabawę na podzielonym ekranie jest zbyt mało. Army of Two to gra wręcz stworzoną dla osób preferujących ten, trochę staroświecki, system współpracy. Tym razem wcielając się w najemników pracujących dla organizacji T.W.O. staniemy do walki w ramach wojny pomiędzy narkotykowymi kartelami. Często jedyną osobą, na którą możemy liczyć jest siedzący obok kompan. Niewiele rzeczy daje frajdę podobną do kopania tyłków w dobrym towarzystwie.
Premiera 29 marca 2013