Subiektywnie o Lego Batman 2: DC Super Heros (PS Vita)

Wczorajszego wieczora zakończyłem swoją krótką, lecz bardzo ekscytującą przygodę z kolejną produkcją Traveller’s Tales pod tytułem Lego Batman 2: DC Universe na PS Vita. Gry z klockowej rodziny zawsze wnoszą wiele dobrego do konsolowego życia, dzięki nim możemy odpocząć od wypełnionych akcją strzelanek czy wyścigów. Dlatego zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne wydania przygód kanciastych bohaterów. W uniwersum Lego ograłem już prawie wszystkie tytuły i muszę przyznać, że każdy z nich wciągnął mnie na tyle by z uśmiechem na twarzy po zakończeniu kampanii oddać się zdobywaniu platynowego trofeum.

Lego Batman 2 DC Super Heros (PS Vita)

Tym razem twórcy oddali nam połączenie klocków i świata znanego z popularnych komiksów o Człowieku Nietoperzu. Do tej pory sam Joker wydawał się nie lada problemem dla Batmana, a co powiedzielibyście gdyby wsparł go odwieczny wróg Supermana Lex Luthor? Nie wygląda to kolorowo, a z takim właśnie scenariuszem spotykamy się w Lego Batman 2: DC Universe na PS Vita. Nie warto się jednak martwić, gdyż do pomocy Mrocznemu Rycerzowi przybędzie gromada bohaterów z Ligi Sprawiedliwych. Będziemy mieli okazję zagrać takimi postaciami, jak Superman, Flash, Aquaman, Wonder Woman czy Green Lantern.

Fabuła przetoczy na przez 14 różnych poziomów, pełnych oprychów, zagadek oraz nagród np. w postaci mnożników monet, nowych charakterów czy kostiumów. Jak zawsze w produkcjach Lego każdą z misji będziemy mogli przejść z kompanem w trybie AD Hoc lub na podzielonym ekranie w wersji na PlayStation 3. Osobiście z tytułu wycisnąłem ostatnie soki na konsolce PS Vita, a wybrane poziomy przeszedłem właśnie w trybie dla dwóch osób.

Zabawa jest przednia i bardzo polecam ten tytuł każdemu fanowi superbohaterów z uniwersum DC, oraz wszystkim miłośnikom klocków. Przy okazji cieszę się, że Lego Batman 2: DC Universe na PS Vita oraz pozostałe gry spod znaku duńskiego producenta zabawek trzymają poziom wersji znanych z dużych konsol.

Autor: Tomek