Motorstorm RC – dwie platyny w cenie jednej (PS Vita, PS3)

Na zakup Motorstorm Radio Control zdecydowałem się dopiero przy okazji przeglądania PS Store dla konsolki PS Vita. Zapewne grą zainteresowałbym się trochę wcześniej, ale ostatnia pełnoprawna edycja na PS3 skutecznie zniechęciła mnie do obcowania z całą marką. Szkoda, Motorstorm od Evolution Studios był moją pierwszą grą na PlayStation 3 w ogóle i bardzo miło ją wspominam.

Radio Control na szczęście znacznie odbiega od pozostałych części, których formuła zdecydowanie już się wyczerpała. Tym razem nie usiądziemy za kółkiem by ścigać się po karkołomnych trasach ryzykując życie dla sławy i chwały. Jak sama nazwa wskazuje w najnowszej części Motorstorma przyjdzie nam sterować małym samochodzikiem na radio, którym przemierzać będziemy 16 oryginalnych tras utrzymanych w klimacie poprzednich odsłon.

Motorstorm Radio Control

Nie macie co liczyć na wspaniałe widoki czy powalające efekty, gdyż kamera ogranicza się do widoku z góry. Jednak gra posiada także ogrom plusów. Pierwszym z nich jest cross-buy, czyli po kupnie gry na PS Vita otrzymujemy wersję na PlayStation 3 bez dodatkowych opłat i na odwrót. Kolejną zaletą Motorstorm Radio Control są współdzielone trofea pomiędzy obiema wersjami (Jeśli gracie dla pucharków to ten tytuł został stworzony specjalnie dla was). Gdy zdobędziemy platynę na PS3, a następnie odpalimy grę na PS Vita to automatycznie wpadną nam te same trofea po raz drugi. Tak więc mamy dwie platyny w cenie jednej.

Sama gra jest niesamowicie wciągająca chociaż dość krótka, jeśli szybko opanujemy sterowanie i układ tras to zebranie wszystkich pucharków zajmie nam najwyżej kilka godzin. Muszę jednak przyznać, że atrakcyjna cena oraz niezły gameplay potrafią przylepić do ekranu. Nawet teraz chętnie wracam do tego tytułu, aby pobawić się małym samochodzikiem przy świetniej ścieżce dźwiękowej.

Motorstorm Radio Control w PS Store kosztuje 23 złote, jednak znajdziecie tam również wersję rozszerzoną o dwa DLC (Carnival Festival i Pro-Am Festival) oraz masę dodatkowych samochodów w cenie 35 zł. Polecam zakup tej drugiej wersji, choć powoduje ona niesamowity chaos na liście pobierania gdyż każdy element jest dodawany osobno.