Najładniejsza koncepcja wyglądu PlayStation 4

PlayStation 4 zobaczymy jeszcze przed końcem lutego 2013 roku. Przynajmniej na to wskazują tajemnicze zapowiedzi wypuszczone przez samo SONY oraz opinie wielu znawców rynku konsol. Aż dziw bierze, że do tej pory nie pojawiły się w sieci wiarygodne przecieki na temat wyglądu nowego produktu stworzonego przez Japończyków.

PlayStation 4 black

Pod względem specyfikacji technicznej mamy tony informacji. Ludzie licytują się na gigabajty, procesory i inne parametry. Ale o opakowaniu cisza. Czyżby dla przeciętnego gracza było zupełnie nieistotne? Oczywiście rozumiem, że dla większości osób, które będą z PlayStation 4 korzystać faktycznie nie jest to kwestia priorytetowa (sam kupię tę konsolę niezależnie od tego jak będzie się prezentować), jednak desing jest bardzo ważny w promowaniu urządzenia wśród potencjalnych nowych użytkowników. Bez odpowiedniego wyglądu ciężko jest przedstawić produkt jako „Amazing” i nakręcić ludzi. Bebechy to nie wszystko, co doskonale pokazuje to przykład firmy Apple, która potrafi stworzyć odpowiednią atmosferę w okół swoich zabawek.

PlayStation 4 white back

Ostatnimi czasy SONY miało z tym wyraźny problem, choć Xperia Z zwiastuje zmiany i zdecydowaną poprawę w temacie. Liczę więc, że PlayStation 4 będzie urządzeniem, które z dumą postawimy na półce obok telewizora. Czego dokładnie oczekuję? Prostej, oszczędniej konstrukcji, bez udziwnień. Od początku dostępnej w dwóch wersjach kolorystycznych, mianowicie czarne i białej. Ta ostatnia jest dla mnie szczególnie ważna, gdyż zdecydowana większość gadżetów, których używam (komputer, telefon, tablet, a nawet telewizor Bravia) mam właśnie w tym kolorze.

PlayStation 4 white front

Z projektów, które dostępne są w internecie wybrałem zatem ten, który najbardziej mi odpowiada i jednocześnie (przynajmniej teoretycznie) miałby szansę na realizację. Nie jest co prawda idealny, gdyż już wiemy, że pad będzie wyglądać inaczej, a przy tej skali otwór na płyty jest nienaturalnych rozmiarów (ozdoby na grzbiecie pomijam). Jednak gdyby nowe PlayStation okazało się jego realizacją, to byłbym umiarkowanie usatysfakcjonowany. A jak chciałbym aby wyglądało PS4? Odpowiedź znajdziecie na zdjęciu poniżej.

perfect PlayStation 4