Army of TWO The Devil’s Cartel, całkiem znośna strzelanka (PS3)

Teoretycznie o Army of TWO The Devil’s Cartel wiele dobrego powiedzieć nie można. Grafika przywołuje wspomnienia pierwszych miesięcy PlayStation 3, rozgrywka polega na ciągłym powtarzaniu tych samych czynności i pokonywaniu identycznych przeciwników, a fabuła jest tak zajmująca, że widząc napisy końcowe ciężko przypomnieć sobie czego w ogóle dotyczyła opowiadana historia.

Army of TWO The Devils Cartel gameplay

Na szczęście gra sprawdza się w roli towarzysza, z którym możemy przeprowadzić niezobowiązującą rozmowę o pogodzie. Myślimy o czymś innym, drugim okiem zerkamy na lecący w tle teleturniej, a mimo to przyjemnie spędzamy czas. Army of TWO The Devil’s Cartel oferuje niezbyt wygórowany poziom trudności i tony bezmyślnych rywali, których kładziemy seriami z kilku rodzajów broni. Mamy snajperki, cięższe i lżejsze karabiny, strzelby oraz pistolety. Każdą z nich możemy zmodyfikować na wiele sposobów, od łaskotania wrogów po kruszenie murów. W gruncie rzeczy i tak nie ma to większego znaczenia, gdyż złożona z 9 rozdziałów kampania jest zbyt łatwa, aby jakiekolwiek ulepszanie arsenału miało sens. Dla poprawienia poziomu satysfakcji możemy jednak spędzić trochę czasu na modyfikowaniu broni, wyglądu oraz tworzeniu własnych masek. Wpływ tych elementów na rozgrywkę jest niestety znikomy. Niezmiennie pokonujemy kolejne podobne do siebie, zamknięte obszary wybijając wszystkich przeciwników. I tyle.

Army of TWO The Devils Cartel gun

Army of TWO The Devil’s Cartel nabiera trochę rumieńców dopiero w trybie kooperacji. Wciąż się nie narzuca, nie jest duszą towarzystwa, ale jeżeli mamy odpowiedniego kompana, to gra ta będzie nam niczym orzeszki do piwa. Jako tło do spędzenia czasu z kimś, kogo lubimy tytuł spisuje się przyzwoicie. W ciągu kilku godzin zabawy pogadaliśmy o Premier League, pośmialiśmy się, powbijaliśmy trofea, zjedliśmy przekąski itd. Z pewnością nie było to najgorzej wydane 30 zł. Poprzednie części jakoś nam nie przypasowały, a tą ukończyliśmy praktycznie w dwóch podejściach. Nie jest to produkt wart pełnej kwoty, ale w formie przecenionego filmu na wieczór można Army of TWO The Devil’s Cartel polecić.

Z Army of TWO The Devil’s Cartel na PS3 spędziłem około 10 godzin, podczas kampanii sprawdzając wszystkie poziomy trudności. W tym czasie zdobyłem 59% trofeów. Tytuł dostępny jest w angielskiej wersji językowej. Za cyfrową edycję w PSS zapłaciłem 27,90 zł.