LEGO City: Undercover, czyli klockowe GTA nie dla PlayStation 3

Śledząc ostatnie E3 swoją uwagę kierowałem głównie na informacje dotyczące konsoli spod znaku PlayStation. Nic dziwnego, że prawie umknęła mi zapowiedź ciekawej gry (oczywiście z klockami lego) na zupełnie inną platformę.

Niestety w LEGO City: Undercover prawdopodobnie nie dane mi będzie pograć dłużej niż chwilę ewentualnych testów. Szkoda, tytuł przeznaczony na Nintendo Wii U zapowiada się rewelacyjnie, a wiele osób już porównuje tę grę do serii Saints Row i Grand Theft Auto. Z zaprezentowanych materiałów można wywnioskować, że wcielając się w ludzika lego będziemy, na różne sposoby, przemierzać otwarte miasto, wykonywać misje poboczne, oraz przywracać ład i porządek.

Klawo, że klockowe gry wciąż ewoluują i ktoś w końcu pomyślał o sandboksie z prawdziwego zdarzenia. Nieklawo, że plotek o dostępności produkcji na pozostałe konsole brak. Rozgrywka prezentuje się jednak bardzo ciekawie, zwłaszcza przy wykorzystaniu specjalnego kontrolera Wii U. Myślę, że LEGO City: Undercover może stanowić motywację do kupna urządzenia, choć ja raczej zostanę przy ubolewaniu nat tym, że gra nie ukaże się na PS3.