Biała PS Vita 3G/Wi-Fi, czyli piękna i niedostępna Azjatka

Na białą konsolę PS Vita czekałem praktycznie od momentu, w którym SONY zapowiedziało następczynię wysłużonej PSP. Miałem nadzieję, że Japończycy pójdą szlakiem przetartym przez Apple i trafi ona do sprzedaży razem z czarną wersją już w chwili premiery na rynku. Niestety danie użytkownikom takiej możliwości wyboru, to najwyraźniej jeszcze melodia przyszłości.

Crystal White PS Vita

W moim subiektywnym odczuciu biała PS Vita prezentuje się o wiele ciekawiej niż powszechnie dostępna edycja i uważam, że jej oswobodzenie korzystnie wpłynęłoby na hype budowany wokół tego, znakomitego przecież sprzętu. Łudziłem się, że mój przedmiot pożądania trafi do nas wraz z Assassin’s Creed III Liberation Bundle, ale SONY w tej konfiguracji zdecydowało się jedynie na sprzedaż Vity Wi-Fi. Taka opcja zdecydowanie mnie nie zadowala. Ba, jestem tym faktem bardzo rozczarowany i nie potrafię go w pełni zrozumieć. Rozglądając się choćby po swoim otoczeniu jestem w stanie stwierdzić, że nie tylko ja z niecierpliwością wypatrywałem alternatywnego modelu.

Na tę chwilę PS Vita Crystal White 3G/Wi-Fi jest do kupienia w Japonii, ale dzięki obrotnym sprzedawcom z zagranicy można ją otrzymać za kwotę oscylującą w okolicach 2000 złotych. Tylko urządzenie, bez jakichkolwiek gier, czy innych dodatków. Byłem napalony na białą edycję, ale ten kubeł zimnej wody uświadomił mi, że chyba nie aż tak bardzo, jak dotąd sądziłem. Ostatecznie zdecydowałem się na klasycznego Forda T, który w myśl słynnej, choć nie do końca prawdziwej, anegdotki dostępny był we wszystkich kolorach, pod warunkiem, że kupujący wybrał czarny.

Crystal White PS Vita back

Ogólnie rzecz biorąc jestem bardzo zadowolony z urządzenia, gier i akcesoriów. PS Vita okazała się dokładnie tym czego oczekiwałem. Wciąż jednak uważam, że produkty z rodziny PlayStation powinny być powszechnie dostępne w dwóch kolorach. Mam białego laptopa, a także biały telefon i tablet, wyłącznie konsolkę targam czarną. SONY, masz tylko jedną pracę do wykonania, wyjdź naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników!

PS. Wiem, że większość z was nie widzi sensu w dopłacaniu za wersję z 3G. Swoją upartość w wyborze tego właśnie modelu uzasadnię w osobnym wpisie.